Αθλητικά Επικαιρότητα

Το ποδόσφαιρο είναι ένα άθλημα που στο τέλος νικά πάντα… η Ρεάλ: «Ελιωσε» τους Γερμανούς της Μπάγερν 4-2 (VIDEO)

ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΚΠΛΗΞΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΟΝΑΧΟΥ

Υπέρ-ματς στο Μπερναμπέου: Η Μπάγερν Μονάχου παραλίγο να κάνει την εκπληξη σε βάρος της Ρεάλ στην Μαδρίτη αφού κέρδισε με 2-1 στην κανονική διάρκεια, όσο είχε χάσει στο Μόναχο!

Όμως στην παράταση η Ρεάλ παίζοντας και με παίκτη παραπάνω, υπό τις ιαχές 100.000 Μαδριλένων έκανε… πάρτι κερδίζοντας με 4-2 και έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κριστιάνο Ρονάλντο που σκόραρε 3 φορές.

Η Μπάγερν στο 53’ έκανε το 0-1 με πέναλτι του Λεβαντόφσκι, ενώ ο Κριστιάνο στο 76’ ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 αφού δύο λεπτά μετά ο Σέρχιο Ράμος με αυτογκόλ έκανε το 1-2 και έστειλε στο ματς στην παράταση. Όμως πριν τελειώσει το 90λεπτο αποβλήθηκε αυστηρά ο Βιδάλ και η Μπάγερν πήγε πληγωμένη στην παράταση.

Εκει ο Κριστιάνο στο 105’ και στο 110’ σκόραρε ακόμη δύο φορές, ενώ ο Ασένσιο στο 112’ έγραψε το τελικό 4-2 και την πρόκριση της Ρεάλ Μαδρίτης στα ημιτελικά του Champions League.