Ελληνικό Ποδόσφαιρο

Βίντεο: Οι καλύτερες φάσεις του Παναθηναϊκός – Λαμία 2-0

Αττική Οδός: 16χρονος έπεσε από γέφυρα στο οδόστρωμα

Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε τη Λαμία στο Ολυμπιακό Στάδιο για την 14η αγωνιστική της Super League 1 και επικράτησε με 2-0 με σκόρερ τους Χατζηγιοβάνη – Περέα.

Σε ένα άδειο ΟΑΚΑ η ομάδα του Γιώργου Δώνη δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στη Λαμία που είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο Παναθηναϊκός ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για να προηγηθούν με τους πράσινους να κερδίζουν πέναλτι ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον τερματοφύλακα Θεοδωρόπουλο να ανατρέπει καθαρά τον Χατζηγιοβάνη.

Ο μεσοεπιθετικός του τριφυλλιού ανέλαβε και την εκτέλεση και με αριστουργηματικό τρόπο έστειλε τη μπάλα στο «Γ» της εστίας και λίγο πριν το τέλος ο Περέα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.